PDF Doküman

Çok Yönlü Karıştırıcılı Reaktör

Siz isteyin yeter.

Kimya endüstrisinde kullanılan reaktörler, malzeme ve işleme gereksinimlerine göre tasarlanır. Reaktörlerin büyüklüğü, işlem sıcaklığı, basıncı, karıştırma tipi, reaksiyon ortamı ve reaksiyon türü gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Müşteri talebine göre üretilen Çok Yönlü Karıştırıcılı Reaktörlerin avantajı; farklı maddelerin homojen şekilde karıştırılması ve tepkimeye girmesini sağlamasıdır. Böylelikle ürün kalitesi artar ve istenmeyen yan ürünlerin oluşumu azalır.

Müşterilerimize ihtiyaçlarına uygun kapasite ve opsiyonlarda; güncel standartlar ve basınçlı kaplar yönetmeliğine uygun tasarım ve imalat yapmaktayız. Ülkemizin de uyum yasaları çerçevesinde kabul ettiği Avrupa Birliği basınçlı kaplar yönetmeliği (PED2014/68/EU) mevzuatına uygun CE belgeli paslanmaz reaktör ve paslanmaz boya tank ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Müşteri talebi doğrultusunda tasarladığımız ve ürettiğimiz reaktörler;

-Isıtmalı

-Soğutmalı

-Ceketli

-Serpantin Sarmalı

-Karıştırıcılı

şekilde olabilir. Kullanılacak karıştırıcılar Of Endüstri tasarımı olup, müşterinin üreteceği ürünün yoğunluğuna göre dizayn edilir.

Kullandığımız karıştırıcılarda alttan yataklama sistemi kullanılmaktadır. Bu yataklama sistemi kullanıcılara büyük avantaj sağlar. Bu avantajların en başlarında; bakım, montaj ve demontajın kolay olması gelmektedir.

Üretim standartlarımız doğrultusunda kullandığımız tüm hammaddeler sertifikalı ve onaylıdır. ISO 3834-2 standardına uygun şekilde yaptığımız üretimlerin dokümantasyonları güncel olarak tutulur. Müşterilerimize aldıkları makinalar ile beraberinde kullanım, bakım ve kalite dokümanları teslim edilmektedir.

  • İsteğe göre M³

    Müşterilerimizin ihtiyaçlarını anlıyor onları dinliyor planlıyoruz

  • Kelite

    Malzeme kalitesi standartlara uygun ve titizlikle seçilir.

  • Kapasite

    Müşter seçimlerine göre kapasitede üretim

Basınçlı kaplar

Genellikle yüksek basınçlı gazların veya sıvıların depolanması ve işlenmesi için kullanılır. Örneğin, petrokimya endüstrisinde katalitik işlemler için kullanılır.

Borulu reaktörler

Sıvıların boru hatları aracılığıyla akışkan hale getirilmesi için kullanılır. Örneğin, bir distilasyon kolonunda kullanılabilir.

Katalitik reaktörler

Kimyasal reaksiyonların hızlandırılması için kullanılır. Bu reaktörlerde, katalizörler sıvı veya gaz fazında reaksiyon ortamına eklenir. Örneğin, bir hidrokraklama reaktörü petrokimya endüstrisinde kullanılabilir.

Yüksek basınçlı reaktörler

Yüksek basınç ve sıcaklıklarda reaksiyonların gerçekleştirilmesi için kullanılır. Bu reaktörlerde, hidrojenasyon ve polimerizasyon gibi işlemler gerçekleştirilebilir.

Çift kabuklu reaktörler

Reaksiyon ortamının sıcaklığı ve basıncını kontrol etmek için kullanılır. İç kabuk, reaksiyon ortamını tutar ve dış kabuk, sıcaklığı ve basıncı kontrol eder.

Spiral reaktörler

Spiral şekilli tasarımları ile sıvıların yüksek hızda dolaştırılması için kullanılır. Bu reaktörlerde karıştırma işlemi çok hızlı gerçekleşir.

Membran reaktörler

Bu reaktörler, sıvıların ve gazların ayırılması veya birbirleriyle etkileşimini sağlamak için kullanılır. Örneğin, bir gaz absorpsiyon reaktörü olarak kullanılabilir.

Halil Yesilyaprak

Üretim Müdürü

+90 224 482 48 10
+90 224 482 48 13
teknik@ofendustri.com

İLETİŞİM KURUN

Ziyaretinizi planlayın