Katalog
‘”Sumana 600″

SUMANA

600 RECHİPPER

Sunta ve MDF fabrikalarında kullanılan chipper ve disk chipper makinalarının eleklerinden geçen büyük odun parçalarının tekrardan yongalanması için üretilen ikinci bir kırıcıdır. 

Kısa boyutlu endüstriyel atık odun ağaç kabuğu ve lifli hammaddelerin işlenebilir boyutlara indirgenmesinde etkilidir.

MÜŞTERİ AVANTAJLARİ ve KULLANIM ALANLARI 

– Attıktan enerji

– Geri dönüşüm 

– MDF Sunta OSB

– Enerji verimliliği 

– Kolay kullanım ve ayarlanabilir elekler sayesinde boyutlandırma 

– Aşınmaya dayanan parçalar sayesinde uzun ömürlü çalışma 

– İş güvenliği kurallarına uygun üretim sayesinde maksimum güvenlik 

TEKNİK ÖZELLİKLER

-Dikey besleme 

-Ayarlanabilir rotor bıçakları ve kör bıçakları 

-Daha fazla kullanım için taşlanabilen bıçak tasarımı 

-Kolay bakım sağlayan elekler rotor sistemi

-Bıçak ayar kalıbı 

-Mekanik ve elektrikli kapak kilidi

-Devir bekçisi sayesinde rotor çalışma kontrolü

PANO VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Sumana makinesi elektrik panosu ve kilit sistemiyle, su ve tozdan etkilenmeyen standartlara uygun olacak şekilde makine emniyeti en üst düzeydedir.

Trapped Key kilitleme sistemi emniyetli çalışmayı sağlamak amacıyla ekipman ve makinelerin sıralı kontrolü için kilitler ve anahtarlar kullanır. Traped key zorlu endüstriyel ortamda potansiyel olarak canlı veya tehlikeli tesis veya ekipmanlara emniyetli erişim sağlamak için yaygın olarak kullanılır.

Kırıcının kapatıldığı kapak üzerine ve elektrik panosuna taktığımız kilitler ile kurduğumuz bu sistemde, anahtar panoya takılmış olan kontaklı yapıdaki kilidin üzerinde bulunduğu sürece Sumana enerjiye sahip yani çalışabilir durumda olacaktır. 

Pano üzerindeki anahtar çevrilip çıkarıldığında kontaklar üzerinden enerji kesilecek ve anahtar çıkarabilecektir.

Çıkarılan anahtar kapak üzerindeki kilide takılıp kırıcıda bakım yapılabilir hale gelecektir.

Bu uygulamayla Sumana çalışır durumdayken hiçbir şekilde kapak açılamayacak ve tehlike arz eden kırıcı ulaşılamaz durumda olacaktır.

Bu uygulama yapılırken mekanik bir sistem oluşturulduğu için kilitler arasında herhangi bir kablolama işlemine ihtiyaç duyulmaması hata maskeleme riskini de azaltmaktadır.

Sisteme eklenen buzzerlı 3 renk tepe lambasıyla renklere enerji var-yok bilgisi, bakım modu bilgisi atanabilir, buzzer ile operatöre sesli ikaz ile bilgi verilebilir.

Emniyetli makine imal etmek veya mevcut makineleri emniyetli hale getirmek için 2006/42/AT makine emniyeti yönetmeliği kullanılmaktır. Bu yönetmeliğin yönlendirdiği harmonize standartlardan birisi ise EN ISO 14119 – Makinalarda güvenlik-Koruyucular ile beraber olan ara kilitleme tertibatları standardıdır. ISO 14119: Kilitleme cihazları, Trapped key artık bunun bir parçasıdır ve Tip 5 Kilitleme Aygıtları olarak tanımlanmaktadır. ISO/TS 19837:2018, Trapped Key kilitlemeyle ilgili teknik şartnamedir, mGardserimiz tüm gereklilikleri karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Fortress, orijinal alıcıdan bağımsız olarak, anahtar kodlarının bir yerde istemeden tekrarlanmasını önlemek için tüm anahtarların ve kilitlerin ve bunların konumlarının bir veri tabanını tutar. Kategori 4/PLe emniyetli kontrol sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış, test edilmiş ve TUV tarafından onaylanmıştır . Tek bir Fortress kilidi, PLe’yi karşılamak için eklenen ek emniyet bileşenleri gerektirmez.

 • Geri dönüşüm

  Palet kırıcıları, ahşap paletlerin geri dönüştürülmesini kolaylaştırarak çöp sahalarına atılmalarını önler ve bu malzemelerin yeniden kullanılabilir hale getirilmesini sağlar.

 • Verimlilik

  Palet kırıcıları, paletleri hızlı ve etkili bir şekilde kırarak geri dönüşüm sürecini hızlandırır ve işletme verimliliğini artırır.

 • Maliyet tasarrufu

  Palet kırıcıları, ahşap paletlerin geri dönüştürülmesi için gereken maliyetleri azaltır ve bu malzemelerin yeniden kullanılabilir hale getirilmesi için gerekli olan yeni malzemelerin satın alınmasını önler.

 • Çevre dostu

  Palet kırıcıları, ahşap paletlerin çöp sahalarına atılmasını önleyerek çevre dostu bir seçenek sunar ve doğal kaynakların korunmasına yardımcı olur. Bu nedenlerden dolayı, palet kırıcıları ahşap paletlerin geri dönüştürülmesi için önemli bir araçtır ve endüstriyel tesislerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Çeneli Kırıcılar:

Çeneli kırıcılar, en yaygın kullanılan ön kırıcı türüdür. Malzeme, iki çene arasına yerleştirilir ve çenelerin kapanmasıyla malzeme kırılır. Çeneli kırıcılar genellikle taş ocakları, madenler ve inşaat malzemeleri üretim tesislerinde kullanılır.

Darbeli Kırıcılar

Darbeli kırıcılar, malzeme üzerine yüksek hızda çarpma kuvveti uygulayan rotorlu makinelerdir. Malzeme, kırıcı hazneye beslenir ve rotor çevrildiğinde çarpma kuvveti nedeniyle kırılır. Darbeli kırıcılar genellikle madencilik, taş ocakları ve inşaat sektöründe kullanılır.

Konik Kırıcılar

Konik kırıcılar, malzemeyi sıkıştırmak ve öğütmek için kullanılan kırıcılar arasındadır. Malzeme, konik bir hazneye yerleştirilir ve hazne döndürülerek malzeme kırılır. Konik kırıcılar genellikle madencilik, taş ocakları ve inşaat malzemeleri üretimi için kullanılır.

Silindirik Kırıcılar

Silindirik kırıcılar, silindir şeklindeki bir tambur üzerine yerleştirilen kırıcı elemanlar kullanarak malzemeyi kıran makinelerdir. Silindirik kırıcılar genellikle gıda, kimya ve madencilik sektörlerinde kullanılır.

Dikey Milli Kırıcılar

Dikey milli kırıcılar, yüksek hızlı rotorlarla donatılmış makinelerdir. Malzemeler, merkezkaç kuvveti nedeniyle yüksek hızda dönen rotorlara doğru beslenir ve rotorlar malzemeleri kırar. Dikey milli kırıcılar, inşaat malzemeleri, cam, seramik, kimyasallar, madencilik ve diğer endüstrilerde kullanılır.

Palet Kırıcılar

palet kırıcıları ahşap paletlerin geri dönüştürülmesi için önemli bir araçtır ve endüstriyel tesislerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ferda Ateş

Üretim Sorumlusu

+90 224 482 48 10
+90 224 482 48 13
ferda@ofendustri.com

İLETİŞİM KURUN

Ziyaretinizi planlayın